בגיל הבוגר

3

הילד שלנו גדל, ולאחר שעברנו אתו את תקופת הילדות וההתבגרות - גן, ביה"ס, מטפלים שונים, ועדות השמה - הנה הגענו אל השאלה הגדולה מכולם: לאן עכשיו? 

הילד שלנו גדל, ולאחר שעברנו אתו את תקופת הילדות וההתבגרות - גן, ביה"ס, מטפלים שונים, ועדות השמה - הנה הגענו אל השאלה הגדולה מכולם: לאן עכשיו?


 
בדרך כלל, על השאלה הזו הורים לא נדרשים לענות. ילדים מגיעים לשלב העצמאי בחייהם ומתלבטים בשאלות האלה בעצמם. אבל לא במקרה שלנו
.


במקום הזה, שבו הורים אחרים מעבירים את האחריות על קבלת ההחלטות ומימושן לילד, אצלנו זה לא קורה. ואולם - גם הנקודה הזאת היא נקודת מעבר...

המעבר הזה אינו קל ואינו פשוט יותר מן המעברים הקודמים. למעשה, מעדויות של הורים - זהו המעבר הקשה מכולם. למצוא לילד דיור הולם (ולתת לו או לה לעזוב את הבית ו לצאת מתחת השגחתנו הצמודה), למצוא פתרונות מספקים לתעסוקה (מתוך המבחר המצומצם שיש), לנסות ולבנות תבנית שבתוכה הילד יהיה מאושר גם בהמשך חייו.

ומעל כל זה - השאלה: מה יקרה לילד שלנו כאשר אנחנו כבר לא נהיה כאן להשגיח, לקבל החלטות ולשמור? איך נבטיח את עתידו של ילדנו (לפחות מן הבחינה הכלכלית)? מהי הדרך הטובה ביותר להוריש נכסים מספיקים לילדנו? מי יהיה האפוטרופוס המוצלח ביותר? כיצד יתמודד ילדנו עם הזקנה?

וברמה המעשית יותר, מטרידות אותנו אינספור שאלות הקשורות לפרטים קטנים בסדר יומו של ילדנו: החל בשאלה אם אכל היום בצורה סדירה? וכלה בשאלה אם לקחו אותו לרופא כאשר הרגיש רע? כל אותם דברים שהייתה לנו שליטה עליהם עד עכשיו - וכעת מישהו אחר מטפל בהם עבור הילד שלנו.

גם כאן, אלו"ט מאמינה שהמעורבות של ההורים הכרחית למציאת הפתרונות הטובים ביותר לעתיד. ההורים חשובים אף יותר בתהליך הגדרת הפתרונות הרצויים ובבנייתם.

מיום הקמתה אלו"ט מפתחת ומקימה פתרונות לדיור קבע ולתעסוקה. במהלך השנים האחרונות התפתחה המערכת בקצב מהיר - עקב הצרכים. עם השנים נוצרים צרכים חדשים ולחלקם עדיין אין מענה: התמודדות עם "גיל הזהב", פתרונות מתאימים לאוכלוסיה בתפקוד גבוה ועוד. העבודה שלפנינו - עדיין רבה.

סיור חדש

בגילאי גן ובית הספר

לכולנו קשים המעברים בחיים: מקום עבודה חדש, משפחה חדשה. לכולנו קשים המעברים בחיים: מקום עבודה חדש, משפחה חדשה, מקום מגורים חדש. גם הכניסה למערכת החינוך או המעבר מהגן לביה"ס קשים, לכולנו. על אחת כמה וכמה עם הילדים שלנו.   ממקום שבו השליטה בסדר היום ובפעילות של ילדינו היתה בעיקר שלנו, אנחנו מגיעי

יעדים פופולריים

שיטות טיפול

  לאחר שקבלתם את האבחון, התגובה המתבקשת היא חיפוש טיפול שימתיק א

.אוטיזם ומתקיים שיטת אפליקציה לזמן רב, התוצאות הן במפגש, רבים היו האוטיסט ולשפר את תנאי החיים שלהם

ראשי - כתובת

בן יחודה 27/17 ,תא דואר 1843

 42118, הנתינ Israel
Phone: 054-64.85.357

Mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.autist-app.co.il

הירשם - לניוזלטר

החדשות אחרונות

בגילאי גן ובית הספר

By Super User 16 January 2012

בגיל הבוגר

By Super User 16 January 2012